NIBE VPA

nibe_vpa

NIBE VPA

NIBE VPA – wymienniki dwu-płaszczowe przeznaczone do współpracy z pompami ciepła NIBE F1145 / F1145PC / F1155 / F1345.

Category:

Product Description

NIBE VPA – wymienniki dwu-płaszczowe przeznaczone do współpracy z pompami ciepła NIBE F1145 / F1145PC/ F1155 / F1345.

NIBE VPA są zasobnikami c.w.u. przeznaczonymi przede wszystkim do łączenia z pompami ciepła, ale można również wykorzystać je do współpracy z innymi źródłami ciepła.

VPA występują w dwóch rozmiarach: 300/200 oraz 450/300 litrów (pojemność cylindra c.w.u./płaszcz zewnętrzny)

Zasobnik składa się z wewnętrznego cylindra ciepłej wody i zewnętrznego zbiornika z blachy stalowej, w którym znajduje się czynnik ogrzewający c.w.u. Cylinder ciepłej wody posiada zabezpieczenie antykorozyjne w postaci płaszcza miedzianego lub emalii.

Zasobniki spełniają obecnie obowiązujące normy dla zbiorników ciśnieniowych. Zabezpieczenie przed utratą ciepła wykonane jest z materiału o doskonałej izolacyjności termicznej. VPA są wyposażone w gniazda grzałki zanurzeniowej oraz gniazda czujników do sterowania podgrzewaniem ciepłej wody. Przewód zasilający zimnej wody musi być wyposażony w niezbędną armaturę, zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami. Jeżeli podgrzewacz wody ma za zadanie podgrzewać wodę do temperatur wyższych niż 65ºC, należy zainstalować zawór mieszający. Dopuszczalna maksymalna temperatura pracy podgrzewacza to 100 ºC.